Leczenie trądziku

OPIS ZABIEGU

Leczenie trądziku

 Korzystając z najnowocześniejszego lasera IPL proponujemy skuteczne  leczenie trądziku oraz usunięcie przebarwień potrądzikowych. Spektakularne efekty otrzymujemy nawet w przypadku leczenia zmian ropnych. Nasza terapia przynosi doskonałe rezultaty estetyczne, jest w pełni bezpieczna,  dlatego może być zastosowana u nastolatków i osób wrażliwych na ból.

IPL to laser wykorzystywany w medycynie estetycznej do leczenia różnych zmian skórnych, ale przede wszystkim leczenia trądziku.

Jak działa laser?

Laser emituje impulsy świetlne, które są przekształcane w energię cieplną, która powoduje uszkodzenia w wybranych obszarach. Taka wiązka światła laserowego jest wysyłana w głąb skóry, działając na nią na wielu płaszczyznach. Światło IPL niszczy szybko namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne.

Jesteśmy entuzjastami leczenia trądziku hybrydowo, czyli łączenie rożnych metod terapeutycznych. Działamy wielokierunkowo na wielu płaszczyznach. Takie podejście pozwala nam osiągać bardzo dobre efekty leczenia. Aby skutecznie pozbyć się trądziku zachęcamy do stworzenia planu opieki. Uzupełnieniem terapii będzie peeling węglowy lub peeling chemiczny. Do pozbycia się blizn potrądzikowych używamy lasera picusekundowego oraz stosujemy mezoterapię z dedykowanym produktem do leczenia blizn.

Ważne informacje przed i po zabiegowe:

Przed zabiegiem wskazane jest gruntowne oczyszczenie skóry. Peeling potrafi wyraźnie zwiększyć powodzenie zabiegu.

 

Zalecane jest przeprowadzenie trzech serii.

Każda seria składa się z 2-3 powtórzeń (w zależności od nasilenia trądziku. Ważne jest aby zabiegi następowały we właściwym czasie, a więc co 5- 7 dni.

Pomiędzy seriami powinna być zachowana przerwa około 20 dni aby łój skórny wydostał się na zewnątrz a sama skóra zregenerowała się.

Ważne jest by chronić skórę przed promieniami słonecznymi przez około 4 tygodnie (Używanie ochrony UVA i UVB minimum SPF 30 lub większej ).

Zabiegi nie mogą być wykonywane na opalonej skórze bez względu na to,  czy jest to opalenizna naturalna czy z solarium lub przy użyciu kremu samoopalającego.

Terapia IPL

TERAPIA IPL to technologia nie ablacyjna, działająca w niższych warstwach skóry właściwej, bez wpływu na górne warstwy skóry (naskórka). Dzięki temu wspaniałe efekty leczenia otrzymujemy bez widocznych uszkodzeń skóry oraz bólu. Zabieg jest zupełnie bezbolesny. Urządzenie chłodzi powierzchniowo skórę, dzięki temu pacjent nie odczuwa żadnych niedogodności zabiegu. Nie trzeba stosować leków p/bólowych, czy aplikować kremów znieczulających.

Niewątpliwą zaletą również tej  terapii jest jej minimalny czas trwania zabiegu. Pacjent może wrócić do normalnego życia zaraz po zakończeniu zabiegu. 

W Katedrze Urody stosujemy terapie łączone w leczeniu trądziku.

Możemy zaproponować peelingi chemiczne dostosowane do cery trądzikowej, mezoterapie z koktajlem dla cery trądzikowej. Leczenie rumienia jak również leczenie blizn potrądzkowych.

Efekty terapii laserowej

  • Ograniczenie produkcji wydzielanego przez skórę sebum (zmniejszenie łojotoku)
  • Zniszczenie bakterii przyczyniających się do wystąpienia i zaostrzenia trądziku
  • Odkażenie skóry
  • Zniwelowanie widoczności porów, poprzez ich obkurczenie, a to daje wygładzenie skóry
  • Zwiększenie produkcji kolagenu, co powoduje zwiększoną produkcję nowych komórek, a to z kolei przyczynia się do gładkiej, zdrowo wyglądającej i widocznie młodszej skóry
  • Zredukowanie blizn potrądzikowych dzięki wzmożonej produkcji włókien kolagenowych i elastyny
  • Ogólna poprawa wyglądu skóry

Priorytetem dla nas jest bezpieczeństwo pacjenta, a każdy pacjent traktowany jest indywidualnie.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Umów się na wybrany zabieg już dziś.

OFEROWANE ZABIEGI

Wybierz zabieg dostosowany do Twoich potrzeb

Depilacja laserowa

Ciesz się gładką i piękną skórą! Nowoczesna, trwała i skuteczna metoda usuwania niechcianego owłosienia.

Peeling węglowy

Znany jako hollywoodzki zabieg „BLACK DOLL”. Naturalne i natychmiastowe efekty, skóra jest wyraźnie rozświetlona wygładzona a pory są zwężone.

Fotoodmładzanie

Redukcja przebarwień, poprawa jędrności i zagęszczenia skóry. Idealne dla osób, które pragną w szybki sposób poprawić kondycję i wygląd swojej skóry.

Mezoterapia

Rozwiązanie problemu starzejącej się skóry. Piękna i świetlista cera bez zmarszczek.

Wybielalnie okolic intymnych

Zabieg skierowany do pacjentów, którzy chcą się pozbyć wstydliwych przebarwień okolic intymnych. Powoduje on rozjaśnienie, ujędrnienie oraz nawilżenie tkanek.

Stymulatory tkankowe

Jeżeli chcesz zatrzymać młody wygląd, skorzystaj z najnowszej generacji preparatów. Zabieg daje szybki i trwały efekt odmłodzenia skóry bez zmian rysów twarzy.

Osocze bogatopłytkowe

Inaczej "wampirzy lifting". Najchętniej wybierany zabieg odmładzający. Naturalna i bezpieczna metoda na zachowanie młodości, którą możemy Ci zapewnić.

Zabieg fal radiowych

Nowoczesny, nieinwazyjny termolifting skóry. Zabieg stosowany w terapii przeciwstarzeniowej, a także w redukcji tkanki tłuszczowej na całym ciele.

Terapia naczyniowa

Jednolity koloryt, napięcie i gładkość skóry. Zamknięte naczynka już po pierwszym zabiegu.

Usługi pielęgniarskie

Świadczymy usługi pielęgniarskie: iniekcje podskórne, domięśniowe oraz dożylne, zaopatrzenie ran, cewnikowanie, założenie kaniuli do żyły i wiele innych.

Usuwanie tatuażu

Usuwamy laserem tatuaże czarne, kolorowe jak również makijaż permanentny.

Leczenie trądziku

Likwidacja stanów zapalnych i zapobieganie ich powstawaniu. Alternatywa dla długiej i obciążającej organizm kuracji farmakologicznej.